Dnes je 21.07.2024, svátek má Vítězslav

Kontakty na oddělení Ukázky práce firmy TECHNOLINE s.r.o.
   Oddělení elektro (NE ESHOP) 
  +420 608 345 365  
   Oddělení strojní (NE ESHOP) 
  +420 777 123 723  
   Obchodní oddělení  
  +420 777 896 052  
Zanechte nám vzkaz
Váš e-mail
Váš vzkaz
ochrana

Projekt "Fotovoltaický systém Spořická 629, 431 01 Spořice"


 Právě se nacházíte na stránce, kde Vám představíme detailněji naši výrobu. Připravili jsme zde pro Vás přehled některých jednoúčelových zařízení, která jsme vyvinuli a vyrobili.


Kontrolně měřící zařízení

Konečnou kontrolu jsme vyvinuli pro firmu BOS Automotive Product CZ s.r.o. v Klášterci nad Ohří. Konečná kontrola ověřuje parametry vyrobených roletek s nastavitelným zásobníkem menších  zavazadel. Tato roletka se používá ve vozech BMW. Stojan je řízen řídícím systémem S7-300 na který je připojen terminál s dotykovou obrazovkou a tiskárna termoštítků pro označení roletek. Naměřené údaje jsou přenášeny do podnikové databáze ke statistickému zpracování. Tím je zabezpečena úplná kontrola výrobního procesu. Parametry roletky jsou vyhodnocovány pomocí  tenzometrů. Jsou měřeny tahové a tlačné síly a síly potřebné k odemčení a uzamčení roletky. Je kontrolována síla potřebná k odjištění vytaženého zásobníku a rychlosti vytažení a zavření zásobníku. Pohyb roletky zajišťuje elektrická servoosa.  
       

Dělící zařízení hadic

Toto zařízení jsme vyvinuly pro firmu Eaton Industries s.r.o. Dělící zařízení hadic s odvíječkou slouží k přesnému stříhání hadic na zadané délky.

Odvíječka je osazená asynchronním motorem s regulací rychlosti. Odvíječka má za úkol přesně podávat hadici do střihačky, tak aby střihačka hadici neprotahovala a zároveň, aby se hadice nehromadila na zemi před střihačkou.

Rychlost odvíjení je odvozena od zadané rychlosti střihačky a polohy odměřovací kladky.

Na odměřovací kladce je osazen snímač polohy. Poloha odměřovací kladky je zavedena jako skutečná hodnota pro PID regulátor.

Základem střihačky je dvojice pohonných pasů, které mají za úkol přesně vést a podávat hadici do dělícího zařízení a po odstřižení musí hadici vytlačit do vyhazovače. Pasy střihačky jsou poháněny servomotorem, který zajišťuje přesné polohování hadice do dělícího zařízení.

Rozteč pohonných pasů lze nastavovat pomocí asynchronního motoru. Hadice musí být pasy správně přitlačena. Správné přitlačení je pro funkci důležité. Přitlačením nesmí dojít k přílišné deformaci při velkém stažení nebo k prokluzu při nedostatečném stažení pasů.

Aby bylo možné správně nastavit rozteč pasů, je stavění pasů osazeno odměřovacím sensorem. Zařízení je pak vybaveno automatikou pro přesné nastavení rozteče pasů. Dělící zařízení je tvořeno dvěma pneumatickými svěráky a dělícím nožem. Pneumatické svěráky sevřou hadici před a za nožem a pneumaticky ovládaný nůž hadici oddělí.

Tlak svěráku je možné nastavit v rozsahu 80 – 400N. Pro správné kolmé odstřižení hadice je třeba správně nastavit tlak, aby hadice byla upnuta, ale ne deformována.

Po odstřižení hadice je tato hadice vytlačena do pneumaticky ovládaného vyhazovače, který vyhodí hadici do přistaveného zásobníku. 

 

Automat na kliky

Automat byl vyvinut pro firmu Hoppe. Automat pro rozřezávání krčků, vyvrtávání a řezání závitů do klik je konstruován jako samostatný stojan s osmi pracovišti.

Pracoviště 1: slouží pro vkládání a vyjímání klik obsluhou

Pracoviště 3: slouží pro rozřezávání krčků klik. Je osazeno kotoučovou pilou. Pohon pily zajišťuje asynchronní motor. Pila má konstantní otáčky. Posuv pily do řezu je pneumatický.

Pracoviště 4: slouží pro otáčení klik do polohy vrtání podle druhu výrobků. Je osazeno kombinovaným válcem s otočnou jednotkou.

Pracoviště 5 a 6: slouží k navrtávání a vrtání klik. Na každém vyvrtávacím pracovišti je umístěna vyvrtávací jednotka SUHNER BEM 6. Vřeteno této jednotky je poháněno asynchronním elektromotorem. Posuv vřetene je pneumatický. Krajní polohy nahoře a dole jsou osazeny indukčními snímači, které vypínají posuv vyvrtávací jednotky v daném směru. Pracovní rozsah pohybu vyvrtávací jednotky lze nastavit stavitelnými dorazy. Pracovní posuv lze regulovat hydraulickým tlumičem.

Pracoviště 7: slouží pro řezání závitu do kliky. Je osazeno závitořeznou jednotkou SUHNER GEM 12. Vřeteno i posuv je poháněn asynchronním motorem. Pracovní posuv je zajištěn přes otáčení vřetene přesným šroubem s maticí o stejném stoupání jako řezaný závit. Pohyb zpět je zajištěn reverzací motoru.

 Jednotlivá pracoviště jsou rozmístěna po 45
. Přemisťování klik mezi jednotlivými pracovišti zajišťuje elektrický otočný stůl, který otáčí vždy po 45. Na otočném stole jsou namontovány fixační kleštiny, které drží kliky během otáčení a při jednotlivých operacích na pracovních stanovištích.
 
       

Nastavení TOS-CAML512

Pro firmu Aisan v Lounech jsme vyrobili stroj pro nastavení a kontrola T/O šroubku.
Funkcí  zařízení je správné zašroubování a nastavení dorazového TOS šroubku. Pro tento účel je zde jednotka na lineárních ložiscích, která je osazena sestavou krokového motoru, řemenového pohonu a tělesa pro upnutí bitu. Celá tato sestava je pomocí pneumatického válce přisunuta do pracovní pozice, kde dojde k nasazení šroubků do dílu klapky a pomocí krokového motoru je nastavena odpovídající pozice T/O šroubku. Šroubek je na bit nasazen pomocí pneumatických válečků a uchopovače, který nabere šroubek z jednoho nebo z druhého podavače šroubků.
 
 
Najetí elektrického konektoru T/O šroubku
Po upnutí dílu, jsou pomocí pneumatických válečků napojeny elektrické konektory na vyráběný díl, které vyhodnocují nastavované parametry pomocí TOS šroubku. Jedna sestava pro najetí konektoru se nachází v horní části upínání dílu. Druhá sestava je umístěna ze spodní strany zakládaného dílu na základní desce TOS sestavy.

Nanesení a vytvrzení pryskyřice pomocí robota
Jedná se svařované těleso osazené výměnnými přípravky pro založení dílu. Po založení dílu obsluha spustí cyklus „Start (nagara)“ a robot sám nanese pryskyřici a pomocí UV sond jí vytvrdí. Přes vyzařovací sondy je umístěn nerezový kryt. Ten plní dvě funkce. Odstíní UV záření a odsává pomocí připojeného ejektoru výpary, které při vytvrzování mohou vzniknout.

Kontrola opěrky VW Passat

- Zařízení pro kontrolu loketních opěrek PASSAT.
- Kontrola provádí měření sil potřebných pro manipulaci s opěrkou.
- Kontrola dokáže změřit přesný rozměr vyrobeného dílu
- Zařízení komunikuje s firmení databazí, se čtečkou čárových kódů, se čtečkou RFID karet.
- po úspěšném otestování vytiskne zařízení etiketu s čárovým kódem

     

Robotické balení dílů

Robotické balící pracoviště bylo vyvinuto pro firmu INTEPLAST s.r.o.  Je určeno pro balení plastových dílů ze vstřikovacího lisu SEPRO. Plastové díly v počtu 8 ks jsou vyneseny ze vstřikovacího lisu SEPRO a položeny na předávací pracoviště. Robotická ruka SCARA od firmy ABB je osazena 2 savkami pomocí kterých nabírá plastové díly z předávacího pracoviště a po 2 dílech je přemisťuje  na zakládací přípravek, kam se vejde 84 ks dílů. 84 ks je právě jedna vrstva v bedně. Přenos dílů mezi zakládacím přípravkem a bednou zajišťuje 3D robot se savkovým rámem s 84 savkami. Tento robot nabere všech 84 dílů, založí je do bedny a proloží vrstvy papírovým prokladem. Obsluha zajišťuje přísun prázdných beden do vstupní fronty a odebírá plné krabice uložené do výstupní fronty

Pracoviště umí:
- nabrání bedny ze vstupní fronty (10 beden na sobě) 
- odebírat a setřídit díly od SEPRA do vrstvy bedny - 84 ks přesně uložených vedle sebe 
- prokládat vrstvy výrobků v bedně prokladovými papíry
- ukládání naplněných beden do odběrového prostoru do výstupní fronty (10 beden na sobě)
 
Termín realizace: 2018
 

Konečná kontrola Audi A3

Toto zařízení bylo vyvinuto pro firmu BOS Automotive Products CZ s.r.o.  Audi A3.

V zařízení je testována správná funkce loketních opěrek, včetně měření sil potřebných k ovládání opěrky. Uvolnění stojanu pro výrobu zalogováním proškolené obsluhy (čtečka RFID karet) a napojení na podnikovou databázi MySQL. Data s výsledky testu jsou ukládána do podnikového databáze. OK díly jsou označeny výrobním štítkem.


Výška: 2200 mm
Šířka: 1230 mm
Hloubka: 1060 mm
Hmotnost celková: 350 kg
Realizace: 2018 a 2020

 

 


Válcovací linka

Pro firmu Valsabbia Praha a.s. jsme provedli rekonstrukci nefunkční linky na válcování plochých profilů. Linka se skládá  z odvíjecího stojanu, 4 válcovacích stojanů a cívkovačky s přesným ukládáním. Vstupem do linky je kulatý drát, výstupem z linky je plochý drát.
 

Všechna práva vyhrazena (c) 1997 - 2024 TECHNOLINE s.r.o