Dnes je 06.06.2020, svátek má Norbert

Kontakty na oddělení Ukázky práce firmy TECHNOLINE s.r.o.
   Oddělení elektro (NE ESHOP) 
  +420 608 345 365  
   Oddělení strojní (NE ESHOP) 
  +420 777 123 723  
   Obchodní oddělení  
  +420 777 896 052  
Zanechte nám vzkaz
Váš e-mail
Váš vzkaz
ochrana

Projekt "Rozšíření vývojových kapacit společnosti"


 Právě se nacházíte na stránce, kde Vám představíme detailněji naši výrobu. Připravili jsme zde pro Vás přehled některých jednoúčelových zařízení, která jsme vyvinuli a vyrobili.


Kontrolně měřící zařízení

Konečnou kontrolu jsme vyvinuli pro firmu BOS Automotive Product CZ s.r.o. v Klášterci nad Ohří. Konečná kontrola ověřuje parametry vyrobených roletek s nastavitelným zásobníkem menších  zavazadel. Tato roletka se používá ve vozech BMW. Stojan je řízen řídícím systémem S7-300 na který je připojen terminál s dotykovou obrazovkou a tiskárna termoštítků pro označení roletek. Naměřené údaje jsou přenášeny do podnikové databáze ke statistickému zpracování. Tím je zabezpečena úplná kontrola výrobního procesu. Parametry roletky jsou vyhodnocovány pomocí  tenzometrů. Jsou měřeny tahové a tlačné síly a síly potřebné k odemčení a uzamčení roletky. Je kontrolována síla potřebná k odjištění vytaženého zásobníku a rychlosti vytažení a zavření zásobníku. Pohyb roletky zajišťuje elektrická servoosa.  
       

Dělící zařízení hadic

Toto zařízení jsme vyvinuly pro firmu Eaton Industries s.r.o. Dělící zařízení hadic s odvíječkou slouží k přesnému stříhání hadic na zadané délky.

Odvíječka je osazená asynchronním motorem s regulací rychlosti. Odvíječka má za úkol přesně podávat hadici do střihačky, tak aby střihačka hadici neprotahovala a zároveň, aby se hadice nehromadila na zemi před střihačkou.

Rychlost odvíjení je odvozena od zadané rychlosti střihačky a polohy odměřovací kladky.

Na odměřovací kladce je osazen snímač polohy. Poloha odměřovací kladky je zavedena jako skutečná hodnota pro PID regulátor.

Základem střihačky je dvojice pohonných pasů, které mají za úkol přesně vést a podávat hadici do dělícího zařízení a po odstřižení musí hadici vytlačit do vyhazovače. Pasy střihačky jsou poháněny servomotorem, který zajišťuje přesné polohování hadice do dělícího zařízení.

Rozteč pohonných pasů lze nastavovat pomocí asynchronního motoru. Hadice musí být pasy správně přitlačena. Správné přitlačení je pro funkci důležité. Přitlačením nesmí dojít k přílišné deformaci při velkém stažení nebo k prokluzu při nedostatečném stažení pasů.

Aby bylo možné správně nastavit rozteč pasů, je stavění pasů osazeno odměřovacím sensorem. Zařízení je pak vybaveno automatikou pro přesné nastavení rozteče pasů. Dělící zařízení je tvořeno dvěma pneumatickými svěráky a dělícím nožem. Pneumatické svěráky sevřou hadici před a za nožem a pneumaticky ovládaný nůž hadici oddělí.

Tlak svěráku je možné nastavit v rozsahu 80 – 400N. Pro správné kolmé odstřižení hadice je třeba správně nastavit tlak, aby hadice byla upnuta, ale ne deformována.

Po odstřižení hadice je tato hadice vytlačena do pneumaticky ovládaného vyhazovače, který vyhodí hadici do přistaveného zásobníku. 

 

Automat na kliky

Automat byl vyvinut pro firmu Hoppe. Automat pro rozřezávání krčků, vyvrtávání a řezání závitů do klik je konstruován jako samostatný stojan s osmi pracovišti.

Pracoviště 1: slouží pro vkládání a vyjímání klik obsluhou

Pracoviště 3: slouží pro rozřezávání krčků klik. Je osazeno kotoučovou pilou. Pohon pily zajišťuje asynchronní motor. Pila má konstantní otáčky. Posuv pily do řezu je pneumatický.

Pracoviště 4: slouží pro otáčení klik do polohy vrtání podle druhu výrobků. Je osazeno kombinovaným válcem s otočnou jednotkou.

Pracoviště 5 a 6: slouží k navrtávání a vrtání klik. Na každém vyvrtávacím pracovišti je umístěna vyvrtávací jednotka SUHNER BEM 6. Vřeteno této jednotky je poháněno asynchronním elektromotorem. Posuv vřetene je pneumatický. Krajní polohy nahoře a dole jsou osazeny indukčními snímači, které vypínají posuv vyvrtávací jednotky v daném směru. Pracovní rozsah pohybu vyvrtávací jednotky lze nastavit stavitelnými dorazy. Pracovní posuv lze regulovat hydraulickým tlumičem.

Pracoviště 7: slouží pro řezání závitu do kliky. Je osazeno závitořeznou jednotkou SUHNER GEM 12. Vřeteno i posuv je poháněn asynchronním motorem. Pracovní posuv je zajištěn přes otáčení vřetene přesným šroubem s maticí o stejném stoupání jako řezaný závit. Pohyb zpět je zajištěn reverzací motoru.

 Jednotlivá pracoviště jsou rozmístěna po 45
. Přemisťování klik mezi jednotlivými pracovišti zajišťuje elektrický otočný stůl, který otáčí vždy po 45. Na otočném stole jsou namontovány fixační kleštiny, které drží kliky během otáčení a při jednotlivých operacích na pracovních stanovištích.
 
       

Navíjecí stojan

Navíjecí stojan je umístěn na konci technologie průběžného otryskávání drátu. Stojan má za úkol protáhnout tryskačem drát nastavenou rychlostí a tento drát rozložit do plochy ukládacího koše tak, aby se na koš vešlo alespoň 2000 kg drátu.

Rychlost tažení určuje tažné kolo, které vyvíjí potřebnou sílu pro vytažení drátu ze svitku, protažení drátu tryskačem a následně lázní s nosičem.

Drát vytažený tažným kolem padá do ukládacího koše, který jej rozkládá do plochy.

Řízení stojanu je zajištěno průmyslovým řídícím počítačem ( dále jen PLC) typu C1JM-CPU12 od firmy OMRON. Regulace otáček tažného kola a ukládacího koše je zajištěna frekvenčními měniči typu F7 a V1000 od firmy OMRON. Údaje potřebné pro výrobu zadává obsluha na terminálu s dotykovou obrazovkou. PLC komunikuje s měniči po sériové lince s rozhraním RS 422 a s terminálem po lince s rozhraním RS 232.

 

Šicí stroj ADLER 976

Zastaralé řízení průmyslových šicích strojů Adler Durkopp 976 bylo modernizováno. Původní mikropočítač byl nahrazen programovatelným automatem od firmy OMRON. Stejnosměrné motory byly nahrazeny servomotory. Byla rozšířena programová paměť.  V paměti je možné uložit  8 programů, každý po 30 krocích. Programování lze provádět přímo z dotykového panelu, který  zároveň slouží pro vizualizaci a ovládání stroje. 

   

Lisovka

Lisovka slouží k tvarování těsta pomocí formičkového válce. Do lisovky přichází po pase rozdrobené těsto vytlačené preshhetrem. Z lisovky odcházejí  řady vytvarovaných sušenek, připravených k upečení.

K poháněným částem lisovky patří tvarovací válec, drážkovací válec, pasu 1 a pas 2.Rychlost všech těchto pohonů lze regulovat. Regulaci rychlosti pohonů zajišťují frekvenční měniče od firmy LENZE. Každý z pohonů má svůj tlačítkový potenciometr, kterým lze korigovat jeho rychlost.

Rychlost celé lisovky je odvozena od rychlosti tvarovacího válce. Rychlost tomuto válci zadáváme příslušným tlačítkovým potenciometrem.  Frekvenční měnič UO1 tvarovacího válce je mezi ostaními měniči MASTER.  

Ostatní pohony SLAVE pracují s dvěmi žádanými hodnotami rychlosti. Prvou tvoří skutečná rychlost tvarovacího válce. Skutečná rychlost z MASTER je převedena na analogové napětí na výstupu měniče tvarovacího válce. Toto napětí je zavedeno do ostatních měničů jako hlavní žádaná hodnota. Druhou doplňkovou žádanou hodnotou je analogové napětí z příslušného tlačítkového potenciometru. Tato žádaná hodnota zajišťuje korekci jednotlivých SLAVE pohonů na hlavní žádanou hodnou hodnotu rychlosti.

 

Konečná kontrola loketní opěrky Passat

- Zařízení pro kontrolu loketních opěrek PASSAT.
- Kontrola provádí měření sil potřebných pro manipulaci s opěrkou.
- Kontrola dokáže změřit přesný rozměr vyrobeného dílu
- Zařízení komunikuje s firmení databazí, se čtečkou čárových kódů, se čtečkou RFID karet.
- po úspěšném otestování vytiskne zařízení etiketu s čárovým kódem

 

Všechna práva vyhrazena (c) 1997 - 2020 TECHNOLINE s.r.o